Prohlášení k druhému kolu prezidentských voleb

Prezident ČR má oficiálních pravomocí relativně málo. O to větší je však jeho neformální a symbolická moc. Má lví podíl na celkové atmosféře ve společnosti, a jeho důležitým úkolem je společnost spojovat, pozitivně inspirovat nebo klást otázky hodné zamyšlení. Nesmí to být někdo, kdo si ve funkci vyřizuje osobní účty, povzbuzuje to nejhorší v nás nebo zemi reprezentuje způsobem, za který by byl běžný středoškolák ze školy vyloučen.

Profesor Drahoš spojuje hlasy napříč společností a svým vystupováním může sloužit za vzor již teď. Jistě není ideálním kandidátem pro každého, ale to nebyl ani TGM, ani Havel, a ani kdokoli jiný. Mnozí z nás by na Hradě rádi viděli jiného favorita. Jistě. Ale položme si otázku – chceme v příštích 5 letech více rozdmýchávat nenávist, nebo radši zkoušet hledat cestičky zpět k sobě?

Proto nic nepodceňme, jděme k volbám a volme pana Drahoše. Každý hlas rozhoduje!

Drahoš mstan podpora

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *