Co mi dává členství v mSTAN?

Na tuto otázku odpovídá Eliška Doubravová, studentka olomouckého gymnázia a členka mSTAN Olomoucký kraj.

Mladí starostové a nezávislí jsou organizací pro mladé, perspektivní lidi, kteří by se rádi zajímali o dění v naší zemi. Sama jsem do mSTANu vstoupila, protože jsem chtěla být více v obrazu a orientovat se v politice. Jako členovi se mi naskýtá velké množství příležitostí, které mohou být skvěle zužitkovatelné v mé budoucí kariéře. Díky mSTANu jsem získala mnoho zkušeností, měla jsem příležitost podílet se na kampani při parlamentních i krajských volbách. Dostala jsem se do styku s politiky, na které jsem se mohla obrátit s jakýmkoliv dotazem. Organizace dále poskytuje stáže ve většině institucí (kraj, sněmovna, evropský parlament atd.). Od další spolupráce očekávám přínosné zkušenosti a seznámení se s novými lidmi.

V našem kraji vznikly dva místní kluby. Před Vánoci jsme se sešli všichni na krajském sněmu. Zvolili jsme si vedení a plánovali, co budeme dělat příští rok. Rozhodli jsme se věnovat participativním rozpočtům na obcích. Mladí a nejen ti mají spoustu nápadů na zlepšení. Takto mohou dostat šanci je navrhnout a podílet se na jejich realizaci. Chceme se nejprve sami o tématu více dozvědět. Poté budeme pokračovat návštěvou místa, kde metoda už funguje. Vše završíme uvedením metody do praxe ve vesnicích našeho kraje. Už teď se těšíme na větší spolupráci mezi mladými a představiteli obcí. Je to příležitost společnými silami změnit něco k lepšímu a získat další zkušenosti.

Olomoucké členky Zdeňka Kašparová a Eliška Doubravová (vpravo) při kontaktní kampani v září 2017
Olomoucké členky Zdena Kašparová a Eliška Doubravová (vpravo) při kontaktní kampani v září 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *