Participativní rozpočty

V letošním roce se členové mSTAN v Olomouckém kraji zabývají participativními rozpočty. Rozhodli se tak na krajském sněmu v prosinci minulého roku. Téma vzešlo z diskuze mezi členy mSTAN a zástupci krajského výboru Starostů. S krajskou buňkou STAN nadále úspěšně spolupracujeme nejen na realizaci krajského tématu.  Po sněmu předseda ve spolupráci s krajským tajemníkem připravovali konkrétní plán činnosti. Harmonogram byl představen na neformální akci koncem března, kde se také členové Mladých starostů seznámili s novými členy. V nejbližší době se setkáme na přednášce o participativních rozpočtech, která proběhne 1. května 2018. Seminář pro nás povede Ing. Petr Švec, ředitel Národní sítě zdravých měst. Po získání teoretických znalostí vyrazíme získat praktické zkušenosti nejspíše do Semil, kde již metoda dobře funguje několik let. V době letních prázdnin bychom metodu rádi pilotně odzkoušeli a na podzim prezentovali  naše výstupy představitelům obcí. Starostové, kteří se zapojí v roce 2019 do „ostré fáze“, budou mít včas potřebné informace.

20180325_185120
Březnové neformální setkání

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *